\

Loading color scheme

Pon-Štv 8:00-23:00 Pia 8:00-4:00 Sob 10:00-4:00 Ned 10:00-21:00

Príďte sa s nami zabaviť, vychutnať si špeciálne drinky a výbornu kávu v príjemnej atmosfére nášho baru.
Rezervácie na tel. č. 0902 608 518

 

Kurz je vhodný  pre začiatočníkov a stredne pokročilých. Vhodný pre žiakov hotelových škôl a pracujúcich čašníkov a barmanov. Obsah kurzu ponúka potrebné teoretické a praktické zručnosti, ktoré sav gastronomickej prevádzke využívajú dennodenne. Je rozdelený na teoretickú , degustačnú a praktickú časť.

Teoretická časť Vám ukáže legendy a históriu kávového zrna od samého začiatku. Dozviete sa, ako rozpoznať kvalitnú kávu od poškodenej. Zistíte napríklad, že veľa kaviarní nevie pripraviť kvalitné espresso. Tiež sa dozviete ako sa vyrába bezkofeínová a instantná káva a aký má vplyv kofeín  na ľudský organizmus.

V degustačnej časti sa naučíte ako správne vychutnať espresso, ako chutia rôzne odrody kávovníkov a aký vplyv na chuť majú rôzne stupne praženia.

Praktická časť Vás naučí všetky potrebné zručnosti, ktoré potrebujete na prípravu káv. Naučíte sa správne starať o pressostroj, zmäkčovane, kávové mlynčeky  a spoznáte ďalšiu baristickú techniku a pomôcky. Trendom dnešných kaviarní je technika latte-art, ktorú musí každý perfektný barista ovládať. Základy tejto techniky Vás naučíme a neskôr môžete rozvíjať Vaše vlastné umelecké schopnosti.

Baristický kurz je potrebné ukončiť teoretickým testom, po ktorom nový baristista získa certifikát o absolvovaní.

 

Zaradenie:                          hotelové školy, kaviarne, reštaurácie, bary, cukrárne

Medziodborové vzťahy:   gastronómia, baristika

Trvanie:                              3dni / 7 hodín - hotelové školy  (do 25žiakov)

                                             1deň / 8 hodín - prevádzky (do 8personál)

Cena:                                   90€

icon